Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tük kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla Türkiye’de 1990 yılından beri her yıl çeşitli etkinliklerle “Vergi Haftası” kutlamalarının 28.’si tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivaslı İlçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
27 Şubat – 5 Mart tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlanan “28. Vergi Haftası” kutlamaları Sivaslı Malmüdürü Sevtap ALTINTAŞ ve malmüdürlüğü personellerinin Kaymakam Önder KOÇ’u makamda ziyaret etmeleri ile başladı. ALTINTAŞ ziyarette “ Adli vergi dağılımının sağlanması, vergi bilincinin toplumun tüm kesimleri tarafından etkin bir şekilde anlaşılması ve gelecek nesillere iyi şekilde öğretilmesi adına bu haftayı kutluyoruz. Vergilerin sağlıklı şekilde toplanması ve bunlarla vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunulabilmesi için herkese sorumluluk düşmektedir. Bu vesileyle kayıt dışılığın önlenmesi için tüm vatandaşlarımızı mücadeleye davet ediyoruz.” dedi.
        Vergi Haftası Etkinlikleri kapsamında, Malmüdürlüğü personeli Belediye Başkanı Nihat SAZLIGÖL, Jandarma Komutanı Mehmet YILMAZ ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tuncer TEKE , Şöförler Odası Başkanı Mesut EKİCİ ziyaret ettiler.
        Emektar Maliyeciler Cengiz POYRAZ, Yunus SAMANCI, Dursun SANCAR, Ömer- Fatma KILIÇ, Seyfat-Neriman ÖZTÜRK,Şükriye ÖZDEM, Ayşe KARA’yı makamında ağırlayan Kaymakam Önder KOÇ, maliyecilerle sohbet ederek Kaymakamlık mesleğine girmeden önce Maliye gelir uzmanlığı sınavına girdiğini belirten KOÇ fakat maliyeci olarak çalışmanın kısmet olmadığını ifade etti. Vergi toplamanın önemini belirterek, verginin toplandıktan sonra halka hizmet olarak geri döndüğünü sözlerine ekledi.
        Vergi ödevini düzenli olarak yerine getiren bir grup mükellefi yine makamında ağırlayan Kaymakam Önder KOÇ mükellefiyetlerini zamanında yerine getirerek ülke ekonomisine göstermiş oldukları katkılardan dolayı mükelleflere teşekkür ederek işlerinde başarılar dileyen KOÇ, mükelleflere Teşekkür belgelerini takdim etti.
        İlköğretim okulları ziyaret edilerek öğrencilere Vergi Haftasıyla ilgili hikaye kitabı, balon ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
        Vergi Haftası etkinlikleri kamsamında 02.03.2017 tarihinde 3-9 yaş arasındaki öğrencilere Vergi bilincine dikkat çekmek ve Vergi bilincini pekiştirmek için “Kumbaramız” isimli kukla tiyatrosu oyunu Sivaslı Belediye düğün salonunda ve Pınarbaşı Belediye düğün salonunda sergilendi. Yaklaşık 800 öğrencimiz bu oyunu izledi. Gösteri sonrasında öğrencilere Maliye Bakanlığı logolu balonlar dağıtıldı.
İlçe Malmüdürü Sevtap ALTINTAŞ, Sivaslı Anadolu Lisesi ve Recep Dinç ilköğretim okulundan bir grup öğrenci ile makamında bir araya geldi. ALTINTAŞ, öğrencilerlerle yapılan sohbette, verginin kamu hizmetlerinin finansmanında kullanılan en önemli kaynakları arasında yer aldığı söyledi. Halıkn, vergini ülkenin kalıkınma, güvrenlik, sağlık ve ulaşım gibi hizmetlerde en temel kaynağı teşkil ettiği konusunda bilinçlendirilmesini hefdeflediklerini vurgulayarak, Malmüdürlüğünde yapılan işlemlerle ilgili bilgiler paylaştığı öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunup hediyeleri verildikten sonra Malmüdürlüğü gezdirildi.
        Vergi haftasında Maliye Ormanına dikilmesi planlanan fidan dikimi hava muhafeleti nedeniyle daha sonraya alındı.