Sivaslı 2 -B tapuları verilmeye başlandı.

Kamuoyunda 2-B olarak bilinen 6292 Sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi İle Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkındaki Kanun gereğince yükümlülüklerini yerine getirenlere tapuları verildi.
Sivaslı İlçemizde toplam 11köy ve bir belde de yer alan toplam 604 Kullanıcı ve 470 parsel 2-B taşınmazı bulunmaktadır. Taşınmazlardan Ketenlik ve Erice Köyündeki 86 adet kullanıcıdan 55 tanesi başvuruda bulunmuştur. Başvuruda bulunup yükümlülüklerini yerine getiren 15 kullanıcıya ait ilk tapular sembolik olarak hak sahiplerine takdim edildi. 
Kaymakam Önder KOÇ , 2-B arazilerinin tapulu hale getirilmesinin çok önemli bir devlet politikası olduğunu ifade etti . Tapuların verilmeye başlanmasıyla yıllardır devam edegelen çok önemli bir sorunun vatandaşlar lehine çözüldüğünü dile getiren Kaymakam KOÇ , tapuların tüm vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu. Malmüdürü ALTINTAŞ ise "Kanun öncesi güncelleme listeleri veya kadastro tutanaklarına göre 2- B kullanıcısı olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın göstermiş oldukları ilgi sonucu ilçemizde satış ve iade başvuru oranı yüzde 82 olarak gerçekleşmiştir. Bu oran defterdarlığımızın belirlemiş olduğu hedefin de üzerindedir. Hak sahibi ve satın alma başvurusu yapmış vatandaşlarımıza satın almak istedikleri taşınmaza ait tebligatlar elden tebliğ edilmeye devam etmektedir. Tebligatları alan vatandaşlarımızın tebliğ tarihinden itibaren üç ay içerisinde taşınmaz bedellerini yatırarak yasal yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerekmektedir."
Köy halkıyla sohbetin ardından Kaymakam Önder KOÇ 2/B hak sahiplerine tapularını takdim etti.2b Tapularının dağıtımını yapan İlçe Kaymakamımız Önder KOÇ Hanoğlu Köyünden yalnız yaşayan Hüseyin ŞAHİN’in ev onarımı,çatı tadilatı yapılarak daha nezih bir ortamda yaşamasının sağlanması için sydv elemanlarına talimat verdi.Buradan Ketenlik köyüne geçen İlçe Kaymakamımız Önder KOÇ Hori ÇAĞLAR(89 y.)isimli teyzemizle sohbet ederek kendisinden bir isteğinin olup olmadığı sordu teyzenin ev tadilatı isteği sydv elemanlarına iletildi,daha sonra erice köyüne geçen Kaymakamımız Emine KAVAS(73 y.)ziyaret ederek sohbet eden Kaymakamımız teyzemizin evinin tadilat isteğini geri çevirmeyerek gerekli işlemlerin yapılması talimatını sydv elemanlarına talimat verdi.